top of page

ZAJĘCIA REALIZOWANE W RAMACH CZESNEGO

Czesne miesięczne w grupach przedszkolnych uwzględnia opłatę za pełną ofertę edukacyjno-opiekuńczą w skład której wchodzą:
Realizacja podstawy programowej
W oparciu o podstawę programową zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku.
Język angielski
Będziemy dążyć do tego aby język angielski dla naszych dzieci był zrozumiały i intuicyjny. Będziemy uczyć słówek i zwrotów używanych w mowie potocznej i niezbędnych w życiu codziennym. Nauczymy się licznych wierszyków, piosenek i wyliczanek. Poznamy zabawy w jakie lubią się bawić dzieci w krajach anglojęzycznych. Lekcje języka będą prowadzone w formie inspirującej zabawy tak aby dzieci skorzystały jak najwięcej. Oprócz zaplanowanych zajęć dzieci będą miały kontakt z językiem w trakcie całego dnia przebywania w placówce. Nauczyciele z poszczególnych grup będą utrwalać i powtarzać z dziećmi materiał poznany na zajęciach.
3 X W TYGODNIU
Rytmika
Stawiając na wszechstronny rozwój dzieci, także ich umuzykalnianie w naszym przedszkolu prowadzone będą zajęcia rytmiki, które to uwrażliwiają dzieci na dźwięk, rytm i tempo. Podopieczni będą poznawać różne style muzyki, uczyć się nowych piosenek a także tańców.
W RAMACH CODZIENNYCH ZAJĘĆ
Taniec towarzyski i nowoczesny z elementami baletu
To dla przedszkolaków przede wszystkim super zabawa ale także trening równowagi, koordynacji i precyzji ruchu. Dzięki takiej nauce poprzez zabawę ruchy dziecka nabierają lekkości, gibkości i sprężystości. Bardzo ważne jest również to, że pod czas treningów tanecznych w młodych ludziach wyrabia się poczucie rytmu i harmonii.
1 X W TYGODNIU
Karate/Judo
Zajęcia związane ze sztukami walki na pierwszym etapie uczą dyscypliny, uwagi, kształtują ogólną sprawność fizyczną całego ciała. Zajęcia te oparte są na różnego rodzaju sportowych zabawach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sportowego.
1 x W TYGODNIU
Gry i zabawy ruchowe
To znakomita forma aktywności fizycznej. Wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową. Aktywność fizyczna jest źródłem radości i satysfakcji, ale przede wszystkim wyrabia w dzieciach dobre nawyki na przyszłość. Trener będzie realizował z dziećmi różne zabawy sportowe , tory przeszkód, wyścigi rzędów itp. Dzieci będą wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gier zespołowych, brać udział w grach i zabawach ruchowych rozwijających koordynację ruchową oraz ogólną motorykę. Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat gier zespołowych i zaszczepieniu w nich pasji do sportu.
– 1 X W TYGODNIU
Zajęcia ogólnorozwojowe – gimnastyka wspierająca prawidłowy rozwój dzieci 
Zajęcia ta mają nieoceniony wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Dają możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu, rozwijają sprawność ruchową ćwicząc i doskonaląc takie elementy jak: chód, bieg, podskok, rzut, wspinanie, pokonywanie przeszkód. Rozwijają spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, umiejętność oceny odległości i kierunku.
1 X W TYGODNIU
Worek ziemniaków Race
Malowanie palcami
Studenci chemii
Malarstwo dzieci
Happy Kids Huddle
uruchomiony dzieci
Przedszkole play
Rysunki dzieci
Przedszkole
Uczniowie
Warsztaty chemiczne i przyrodnicze
Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.
- 1 X NA DWA TYGODNIE
Kuchenne rewolucje w gotowaniu
W trakcie tych zajęć będziemy razem z dziećmi poznawać zapachy i smaki różnych przypraw i produktów. Nauczymy się rozpoznawać owoce i warzywa oraz poznamy ich sezonowość. Będziemy razem tworzyć „małe co nie co” które będzie zdrowe, kolorowe i bardzo smaczne :). Zwrócimy szczególną uwagę na zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Warsztaty będziemy dostosowywać do zbliżających się świąt i kartek z kalendarza takich jak np. dzień czekolady, dzień ziemniaka itp.
- 1 X W MIESIĄCU
Bajkoterapia
Polega na wykorzystywaniu bajek w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Naszym celem codziennego czytania dzieciom spokojnych i bezpiecznych bajek jest odprężenie i uspokojenie dzieci jak również rozwijanie ich wyobraźni.
W RAMACH CODZIENNYCH ZAJĘĆ  
ABC bezpieczeństwa
Realizując te zajęcia będziemy dbać o zwiększenie bezpieczeństwa naszych dzieci poprzez kształtowanie oraz utrwalenie prawidłowych postaw i nawyków przydatnych w życiu / poruszaniu się po drogach, zachowanie w sytuacjach niebezpiecznych, relacje z osobami których nie znamy, kontakt ze zwierzętami itp.
Z ekologią za pan brat
Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.
Program adaptacyjny dla nowych przedszkolaków
Sprawdź 
PLAN DNIA
Sprawdź 
PLAN DNIA
Kliknij w serduszko
i pobierz PDF!
bottom of page