top of page
Nasza Misja

NASZA MISJA

Do stworzenia przedszkola Hocki Klocki przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Kierowaliśmy się przekonaniem, iż chcemy, by powstała placówka wyjątkowa, do której dzieci będą przychodzić z radością, a rodzice spokojni o ich bezpieczeństwo będą realizować swoje cele zawodowe. 

Hocki Klocki to z założenia przedszkole pozytywne w którym od samego rana, patrzymy na życie z optymizmem. Gdzie zawsze na pierwszym miejscu widzimy mocne strony i talenty naszych dzieci, a przy tym nie zapominamy pomóc im w sprawach, które sprawiają im jeszcze trudności. 

W pozytywnym przedszkolu Hocki Klocki
stworzymy warunki do:

samodzielnego uczenia się

odkrywania indywidualnych zdolności, pasji i zainteresowań

pracy w zespole

rozwijania wiary we własne możliwości

odważnego myślenia

budowania systemu wartości

podążania za własną ciekawością

życia w zgodzie z przyrodą

Poza głównym założeniem przedszkola w którym dzieci mają być szczęśliwe i pozostać we wspaniałym świecie dzieciństwa dokładamy wszelkich starań aby dzieci rozwijały się wszechstronnie w sposób kreatywny. Dlatego większość zajęć w przedszkolu prowadzona jest przez wyspecjalizowane firmy z ogromnym doświadczeniem, które posiadają ciekawe i nowoczesne pomoce naukowe.

Zajęcia realizowane w przedszkolu Hocki Klocki obejmują wszystkie sfery rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Realizujemy zajęcia rozwijające sferę intelektualną, społeczną, emocjonalną, twórczą i ruchową. 

W przedszkolu Hocki Klocki przy realizacji założonej misji przyświeca nam: 

ZASADA RÓWNYCH SZANS

WSZYSTKIE planowane w przedszkolu zajęcia realizowane są w ramach czesnego i WSZYSTKIE DZIECI mają  możliwość w nich uczestniczyć. Niestety w wielu przedszkolach liczne zajęcia rozwojowe są dodatkowo płatne i realizowane w czasie pracy placówki. Nie ma nic gorszego niż smutek na buziach dzieci, które nie mogą w nich uczestniczyć oraz bezradność rodziców, którzy nie zawsze mogą sobie na nie pozwolić. W przedszkolu POZYTYWNYM na to nie pozwalamy! :) 

Wizualizacja naszego przedszkola​.

LOKALIZACJA      BUDYNEK      WYPOSAŻENIE

Niepubliczne przedszkole Hocki Klocki mieści się w rozwijającej się części Banina przy ul. Pszennej nieopodal nowo powstałej Przychodni oraz klubu sportowego S7. 

Przedszkole zostało zaprojektowane w trosce o zapewnienie aktywizującej, przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych, zachęcającej do twórczej zabawy i odkrywania świata. Nowo wybudowany budynek o powierzchni ponad 600 m2 spełnia wszelkie wymagania stawiane przez polskie oraz unijne przepisy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Każda z sal dydaktycznych posiada dostęp do ergonomicznie zaprojektowanej łazienki. Wyposażenie przedszkola posiada wszelkie wymagane atesty i certyfikaty.

Wszystkie pomieszczenia zostały wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów, odpowiednich dla przedszkoli. Zadbaliśmy o każdy szczegół oraz element niezbędny do stworzenia bezpiecznego i estetycznego wnętrza. Posiadamy przestronne, jasne sale o powierzchni ponad 60 m2 każda, wyposażone w atestowane zabawki i pomoce dydaktyczne. 

Uważamy, że dzieci bardzo dobrze czują się w przytulnych i przyjaznych pomieszczeniach. Otoczenie w którym przebywamy ma ogromny wpływ na nasze poczucie estetyki. Barwy które nas otaczają wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Dlatego w przedszkolu Hocki-Klocki postawiliśmy na piękne odcienie pasteli. Dzięki temu otrzymujemy estetyczne wnętrza, w których przestrzeń jest uporządkowana i podzielona na strefy edukacyjną, odpoczynku i strefę zabawy, dzięki czemu wprowadzimy ład i harmonię, a dzieci czują się bezpiecznie.

Posiadamy własny przestronny i nowoczesny plac zabaw wyposażony w certyfikowane zabawki dostosowane do wieku dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, jak również komfort rodziców na działce przynależnej do przedszkola zaprojektowany został duży, przestronny parking. Zostanie on wyposażony w miejsca postojowe / również dla osób niepełnosprawnych/,oświetlenie zewnętrzne oraz wygodny chodnik umożliwiający bezpieczne dotarcie z dzieckiem do przedszkola.

 

Na terenie przedszkola obowiązuje program „Bezpieczne przedszkole Hocki Klocki” realizowany poprzez montaż „Systemu bezpieczeństwa”, czyli systemu kamer umieszczonych w taki sposób, aby swoim zasięgiem objęły wszystkie wejścia do przedszkola, plac zabaw oraz parking. Dodatkowo wszystkie drzwi wejściowe do przedszkola zostaną zabezpieczone profesjonalnym systemem monitoringu wejścia i wyjścia za pomocą kodu oraz domofonu.

System jest indywidualnie dopasowywany pod nasze przedszkole i świadczy serwis 24 godziny siedem dni w tygodniu. Korzyści jakie otrzymukemy dzięki temu systemowi to: - bezpieczeństwa dzieci i przedszkola, - rejestracja osób wchodzących i odbierających dzieci, - archiwizacja obrazu przez okres ponad 30 dni na serwerze w przedszkolu, - monitorowanie budynku przedszkola. 

KADRA

Kadrę Przedszkola Hocki Klocki stanowią serdeczni i bardzo dobrze przygotowani nauczyciele (psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego). Zależy nam, aby nasz zespół tworzyły osoby rozumiejące, że rodzice wybierając przedszkole powierzają nam swój największy skarb.

Szeregi współpracowników przedszkola Hocki Klocki zasilił również logopeda. Największy rozwój mowy dziecka przypada właśnie na wiek przedszkolny. Dlatego rozwijamy mowę naszych dzieci i pracujemy nad powstałymi nieprawidłowościami.

 

W Przedszkolu Hocki Klocki współpracujemy z psychologiem dziecięcym. Chcąc zapewnić naszym dzieciom opiekę na najwyższym poziomie, dbamy, aby specjalista tej dziedziny wspierał nauczycieli w działaniach wychowawczych, a także pozostawał w stałym kontakcie z rodzicami, udzielając wskazówek, mających na celu stymulowanie rozwoju dzieci.

DLACZEGO MY?

Przemyślany i optymalny program rozwoju dzieci – filozofia działania

Bogata oferta zajęć dodatkowych ujętych w cenie

Zasada równych szans – wszystkie dzieci mogą korzystać z wszystkich zajęć

Harmonogram realizacji zajęć dodatkowych, realizowanych przez wyspecjalizowane firmy zewnętrzne

Nowoczesny, atestowany, przestronny budynek z inteligentnymi systemami bezpieczeństwa

Nowoczesny plac zabaw

Godziny otwarcia 6.30-17.30

Realizowane procedury bezpieczeństwa

Prozdrowotny pakiet zajęć dodatkowych – gimnastyka korekcyjna, judo, gry zespołowe i więcej

Przestronny parking

Czytelna i ciekawa strona internetowa oraz profil na Facebooku z bieżącymi informacjami dla rodziców

Lokalizacja przedszkola poza obszarem ograniczonego użytkowania

OPŁATY

 • 900 zł opłata miesięczna /czesne/ - obejmuje oprócz podstawowego programu edukacyjnego wszystkie zajęcia dodatkowe / szczegóły w zakładce System nauczania/

 • 490 zł wpisowe – koszt wpisowego na każdy rok uczęszczania dziecka do przedszkola

 • 18,50 zł dzienna stawka żywieniowa

Lokalizacja, budynek, wyposażenie
Dlaczego My?
Kadra
Zasada równych szans
Opłaty

WYPRAWKA

dla wszystkich przedszkolaków

 • szczoteczka + pasta (ulubiona dziecka)

 • ubranie na przebranie w worku

 • kapcie (wygodne do samodzielnego zakładania)

 • koszulka + spodenki do gimnastyki w worku

 • fartuszek – do prac plastycznych

 • chusteczki higieniczne w pudełku

 • przytulanka

 • ręczniczek

 

Dodatkowo dla dzieci leżakujących: 

 • koc lub cienka kołderka 

 • powłoka na kołdrę  

 • poduszeczka i poszewka na poduszkę 

 • piżama 


Bardzo prosimy o przyniesienie powyższych rzeczy pierwszego dnia dziecka w przedszkolu.

 

Prosimy o czytelne podpisanie wszystkich rzeczy dziecka imieniem dziecka i pierwszą literą nazwiska.

WYPRaWKA
bottom of page